Haber

Eski Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Gaziantep’te depremzedelerle bir araya geldi

Eski Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Gaziantep’in İslahiye ve Nurdağı ilçelerindeki konteyner kentlerdeki depremzedeleri ziyaret etti.

AK Parti Gaziantep milletvekili adayı Gül, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in yanı sıra beraberindeki milletvekili adayları Abdullah Durdu ve Feray Yılmaz ile İslahiye ilçesindeki Kalyon Konteyner Kent’i ziyaret etti.

Gül ve beraberindekiler burada depremzedelerle sohbet etti, çocuklarla top oynadı.

Nurdağı ilçesine giderek Belpınar Mahallesi’nde bir hayırsever tarafından yaptırılan köy tipi afet evlerinde incelemelerde bulunan Gül, gazetecilere depremzedeler için yapılan evlerin teslim aşamasına geldiğini, bu nedenle çok mutlu olduklarını söyledi.

Yakın zamanda bu evlerin hak sahiplerine teslim edileceğini ifade eden Gül, “Vatandaşlarımızı evsiz bırakmayacağız. Gaziantep’te depremzede vatandaşlarımız için 42 bin 358 konut yapacağız. Bunların 12 bin 607’si köy evi olarak yapılacak. Bunlar bir yıl içinde vatandaşlarımıza teslim edilecek.” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Şahin, evlerin kısa sürede yapılmasının mucize olduğunu belirtti. Bir hafta sonra burada hayvanlar otlatılacak, depremzedelerimiz bayramda misafirlerini evlerinde ağırlayacak.”

Gül ve beraberindekiler, Nurdağı ilçesinde bir çadırda depremzedelerle iftar yemeği yedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu