Ekonomi

Fiyatlar Düştüğünde Levi’s Bonds Satın Alın – Gimme Credit’ten Tavsiyeler

Kurumsal tahvil analiz firması Gimme Credit’teki analistler Pazartesi günü yaptığı açıklamada, fiyatları düştüğünde Levi (LEVI) tahvillerinin satın alınmasını tavsiye ettiklerini söyledi.

Önerileri, Levi’nin dördüncü çeyrek için tatmin edici sonuçlar ve kar marjlarında artış gösteren son kazanç açıklamasının ardından geldi. Ancak analistler, geçen yılın önceki çeyreklerinin düşük performans gösterdiğine ve bunun da 2023 için genel olarak yetersiz bir mali yıla yol açtığına dikkat çekti.

Analistler, “Şirketin işletmelere yaptığı toplu satışlarda düşüş görüldü ve bu durum diğer satış alanlarındaki büyümeyi dengeledi” dedi. “Eski Kohl’s CEO’su Michelle Gass, Levi markasının gücü ve doğrudan tüketicilere satış yapma hamlesi konusunda iyimser.”

“İşletmelere yapılan toplu satışlar hâlâ şirketin gelirinin yarısından fazlasını oluşturuyor, dolayısıyla bu durum şirketin mali performansını etkilemeye devam edecek. Şirketin gelecek mali yıla ilişkin tahminleri etkileyici değil ve mali piyasa tahminlerinin altında” yorumunu yaptı.

Analistler, Levi’s’in acil planının, doğrudan tüketiciye yönelik perakende satış noktalarını genişletirken işletmelere toplu satışlarda karlılığı artırmak olduğunu söylüyor.

“2024 mali yılı için tahminlere başlıyoruz ve yıl sonunda toplam borç/özsermaye oranının 1,4x civarında olmasını bekliyoruz ki bu hala nispeten düşük. Daha önce olumlu bir öneride bulunmuştuk, minimum getirinin %7,5 civarında olmasını bekliyorduk. 2031 tahvillerinin ancak bu minimum getirisi kısmen “Genel piyasa koşulları nedeniyle ciddi oranda düşerek %5,76’ya geriledi. Tahvillerin fiyatları düşükken satın alınmasını öneriyoruz.”

Bu makale yapay zekanın yardımıyla üretilmiş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla ayrıntı için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

kecioren-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu