Haber

Gönüllü olarak deprem bölgesine giderek 50 hayvanın hayatını kurtardı.

Türkiye, 6 Şubat’ta tarihinin en büyük felaketlerinden birini yaşadı.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremin ardından çok sayıda gönüllü arama kurtarma ekibi deprem bölgelerinde görev yaptı.

Depremin 2. gününde İstanbul’dan gönüllü olarak deprem bölgesine giden Erdi Çağıl Benian, yıkılan şehirlerde arama kurtarma çalışmaları yürüttü.

50’den fazla hayvanı kurtardı

Benian, kendisinin ve ekibinin enkazda mahsur kalan 50’den fazla hayvanı kurtardığını belirtti.

İstanbul’dan isteyerek gittiği deprem bölgesinde ilk günden beri görev yapan Erdi Çağıl Benian, Hatay’da veteriner hekimlerin bulunduğu bölgede çalışmalarına devam ediyor.

“Birbirimize yardım etmenin çok önemli olduğunu biliyordum”

Erdi Çağıl Benian, “Deprem olduğu sırada uyanıktım, o an itibariyle sosyal medyadan elimden geldiğince takip ettim, ertesi gün yola çıktım ve gönüllü olarak geldim. Burada birbirimize yardım etmenin çok önemli olduğunu biliyordum, elimizden geldiğince yardım etmeye geldim. İlk 2 gün arama kurtarma ekiplerine elimizden geldiğince destek olmaya çalıştık. Bu süreci atlattıktan sonra ne yapabiliriz diye düşündük ve hayvanları kurtarmak için bir ekip kurmaya karar verdik.”söz konusu.

“50’den fazla hayvanı kurtardık”

Hakkımda konuş, “Kahramanmaraş’ta bir hafta kaldım, bu süre içinde yaklaşık 35 eve girip mahsur kalan kedileri kurtardık. Sonra Hatay’a geldik Hatay’da çok reklam vardı ve özellikle binaların yıkılma şekli boşa gitti.

Duvarlar çatlamıştı ve kediler için yer yoktu, bu yüzden bir tuzağa ihtiyacımız vardı. Tuzaklarımız temin edilerek orta ve hafif hasarlı binalara girilerek tuzak kuruldu. Bu çalışmalarla hayvanları kurtardık, 50’den fazla hayvanı kurtardık. Bazen tanıdıklar bulurlar”şeklinde konuştu.

persembehaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu