Haber

Malatya Valiliği’nden idari izin beyanı

Malatya Valiliği, sağlık, güvenlik ve acil aramalar gibi kritik görev alanları dışında kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli, kronik hasta, hamile ve 10 yaşından küçük çocuğu olanlara ikinci bir talimata kadar idari izinli sayılacağını bildirdi. .

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Genelgesi’ne göre Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremler nedeniyle Olağanüstü Hal ilan edilen illerdeki kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanların görevden alındığı hatırlatıldı. 6 Şubat tarihinden itibaren idari izinli sayılacaktır.

Açıklamada şunlar kaydedildi:

Valilik tarafından yapılan değerlendirmeye göre, sağlık, güvenlik, acil davet gibi kritik görev alanları dışında kalan kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli, kronik hastalığı olan, hamile ve 10 yaş altı çocuklu kadın işçilere, ikinci bir talimata kadar idari izinli sayılır.Diğer yandan, dönüşümlü çalışmaya ilişkin esnek çalışma biçimlerinin, kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili yıl sonuna kadar yeterli sayıda personel ile kurum amirlerinin belirleyeceği şekillerde yürütüleceği kamuoyunun bilgisine sunulur. fiziki iyileştirmeler sağlanmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu