Haber

Pearl Abyss İkiz Sınıfları Maegu ve Woosa, Black Desert Türkiye&MENA ve Black Desert Mobile’a Geliyor

Seul, Güney Kore —14 Aralık 2022— Pearl Abyss bugün ilk ikiz sınıfları sırasıyla “Maegu” ve “Woosa”yı duyurdu. Black Desert Türkiye&MENA ve Kara Çöl Mobil geleceğini duyurdu. Tüm bölgelerde aynı anda piyasaya sürülen ve her birinin kendine özgü oyun stili olan bu yeni ikiz kardeşler, maceracıların her bir karakteri iki farklı platformda keşfetmelerine olanak tanıyacak.

Woosa, yeni ikiz sınıflardan daha küçük olanıdır. Joseon Hanedanlığından ilham alan yeni bir bölge olan Sabah Işığı Krallığı’ndan gelen geleneksel Kore kıyafeti, onun sakin ama güçlü kişiliğini temsil ediyor.

Black Desert Online’da Woosa

woosa anne “Butterfly Yelpazesini” silahı olarak kullanarak hızlı saldırabilen, orta ve yakın dövüş menzilli bir sınıftır. Woosa, yelpazesiyle birlikte çeşitli Do sanatları ve dövüş tekniklerini gerçekleştirme yeteneğine sahiptir:

 • Sağanak: Woosa, etrafında dönen ve geniş bir alanda çevredeki düşmanlara ağır hasar veren dev bir fırtına yaratır.
 • FırtınaBulut: Woosa, düşmanların başlarının üzerinde kara bir bulut oluşturarak yağmur ve şimşek yoluyla çok fazla hasar verir. Oyuncular, beceriyi anında hem etkinleştirebilir hem de iptal edebilir.
 • kanat vuruşu: Yüksek bir uğultu sesi eşliğinde Wingslash, fanın boyutunu artırır ve nispeten daha yüksek hasar verir. Oyuncular, her seferinde etki alanını (AoE) genişleterek beceriyi arka arkaya iki kez kullanabilirler.
 • Gürleyen Yıldırım/Delen Kelebek : Woosa, çeşitli büyü becerileriyle düşmanlarının karşısına çıkabilir. Yeteneklerini bulut yaratmak için de kullanabilir, bu da ona büyük bir üstünlük potansiyeli verir.
 • Black Desert Mobile’da Maegu

  Büyük ikiz Maegu da artık Kara Çöl Mobil Erişim için açıldı. O, çeşitli menzilli saldırıları gerçekleştirmek için ana silahı olarak “Tilki Ruhu Tılsımı”nı kullanan büyüleyici ve şefkatli bir karakterdir. Düşmanlarını cezbetmek için mistik güçlerini tilki ruhlarından alıyor ve anında savaş alanını kana buladı. Ana becerileri şunları içerir:

 • Muska: Güneş Parlaması : Hem güneşi hem de ateşi simgeleyen Maegu, düşmana hızla yaklaşır ve patlayıcı bir muska takar.
 • Muska: Gökyüzü Pençesi : Maegu, bu yeteneği havada süzülmek ve oyuncuların talimatlarına göre hareket etmek için kullanır.
 • Ruh: Yaprak Kasırgası : Maegu, çevredeki düşmanları harap eden bir yaprak kasırgasını çağırmak için ruhsal gücünü açığa çıkarır.
 • Tilki Boncukları : Maegu pasif yaratıcılığını kullandığında, Tilki Boncukları etki uygulanır ve bu etki birikimi, el becerisinin her aktif kullanımıyla artar.
 • Maceracılar, birini veya diğerini seçmek yerine, Pearl Abyss’in Maegu’yu PC’ye ve Woosa’yı mobile getirdiği Ocak ayında her iki sınıfı da oynamayı dört gözle bekleyebilirler.

  Daha fazla bilgi için Black Desert Türkiye&MENA ve Kara Çöl Mobil Resmi web sitelerini ziyaret edebilirsiniz.

  Kara ÇölHakkında

  Black Desert, türü yeniden tanımlayan Pearl Abyss’in en gelişmiş görselleri ve yaratıcılığa dayalı dövüş oyununa sahip bir açık dünya MMORPG’sidir. Piyasadaki tüm oyunlara göre oldukça gelişmiş karakter özelleştirme sistemi ile kullanıcılar, sonlandırılmış normların dışına çıkarak kendilerini temsil eden özgün karakterler yaratabilmektedir. Sezgisel kontrolleri, güzel tasarlanmış dünyası ve geniş hikayesiyle hem MMO oyunlarına hem de aksiyon RPG’lerine yeni başlayanları ve uzun süredir oynayanları heyecanlandıracak. Pearl Abyss şu anda dünya çapında 50 milyon oyuncuya PC, taşınabilir ve konsolda Black Desert IP hizmetleri sağlıyor.

  Kaynak: SaveButton / Gamegar

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Başa dön tuşu